Grupy w parafii

 

 

Schola parafialna

 

Przy parafii Św. Józefa Rzemieślnika działa schola, która istnieje już od ponad 10 lat.

Angażujemy się w życie parafii przede wszystkim poprzez śpiew na Mszy św w każdą niedzielę o godzinie 10:00. Prowadzimy również różaniec w październiku dla dzieci i młodzieży. Podczas Wielkiego Postu prowadzimy w każdy piątek Drogę Krzyżową również dla dzieci i młodzieży. Ponadto przygotowujemy dzieci pierwszokomunijne do Mszy św, aby podczas tak ważnej dla nich chwili mogli chwalić Boga śpiewem.

Jeśli jest taka potrzeba to uczestniczymy w różnych uroczystościach w sąsiednich parafiach. Przez naszą scholę przewinęło się dużo dzieci i młodzieży jednak niewielu z nich zostało na dłuższy czas. Obecnie jest nas niewielu, ale dopóki jest taka wola Boża to jesteśmy. I za to Chwała Panu!

 

 

 

 

69 Białostocka Drużyna Harcerska „Carpe Diem”

 

Przy parafii św. Józefa Rzemieślnika od 2008 roku działa 69 Białostocka Drużyna Harcerska „Carpe Diem”. Prowadzimy zbiórki dzieciom, żeby nie musiały się nudzić w domu, a żeby mogły pobawić się i przy okazji czegoś się nauczyć. Zbiórki odbywają się mniej więcej co dwa tygodnie w czwartki o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej w Księżynie.

W życiu parafii można nas zobaczyć przede wszystkim:

  • w Wielką Sobotę, gdy pełnimy wartę przy grobie Chrystusa,
  • podczas Bożego Ciała, gdy zabezpieczamy procesję,
  • 24 grudnia, gdy rozpalamy ognisko od Betlejemskiego Światła Pokoju i rozdajemy je mieszkańcom,
  • na Pasterce, gdy wnosimy Betlejemskie Światło Pokoju.

Jesteśmy do dyspozycji naszej parafii. Nabór do naszej drużyny nie jest jednorazowy. Zwykle raz w roku robimy taką jedną większą zbiórkę, mającą na celu wcielenie nowych osób do drużyny. Przez cały rok nasza drużyna jest otwarta na nowe osoby. Jako, że jesteśmy drużyną harcerską to najbardziej poszukujemy osób w wieku od 10 do 13 lat. Jednak inni także są mile widziani.  Zapraszamy na naszą stronę internetową. Czuwaj!

 

 

 

Parafialny Zespół Caritas w Księżynie

 

Parafialny Zespół Caritas powstał w 2008 roku. Zadaniem Zespołu jest organizowanie świadczeń konkretnej pomocy potrzebującym, a w szczególności: rodzinom wielodzietnym przeżywającym trudności, dzieciom i młodzieży, oraz osobom samotnym i ubogim.

 

 

 

 

Koła Żywego Różańca

 

W parafii Św. Józefa Rzemieślnika istnieją Koła żywego Różańca. Jest ich 9 w tym Koło Żywego Różańca Mężczyzn.

 Modlitwa różańcowa jest prowadzona przez przedstawicieli kół w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 8:00 i 10:00 oraz podczas Adoracji w święto parafialne i w Wielkim Tygodniu.

 

 

Co to za Ruch? Sami musicie odzytać z fotki…